Skrivet av: brittakarolina | 24 december 2018

Julafton 2018

God Jul och tack för att ni tittar in på bloggen, den har hunnit bli 9 år, vem kunde ana att det fanns så många år. Jag kan se att någon läser men inte vem, jag ser också vilka länder som varit inne och läst,  en del är gamla vänner och jag blir glad när jag ser deras flagga, men de flesta ger sig inte tillkänna. Jag är friare när jag inte vet vem som läser men det är dubbelt för ibland vore det roligt att se alla. Finns det inte någon sägen om att på julnatten kunde alla djur tala. Tänk om alla i staplarna skulle visa sig på julnatten, det kunde vara något att se fram emot. Och även om det inte sker, önskar jag att alla får sköna helgdagar med eller utan snö och än en gång God Jul !


Svar

  1. Profilbild för bloggarbjorn

    God jul & gott nytt år från Stockholm/Söder!

    • Profilbild för brittakarolina

      Hej Björn, du är den som varit med från nästan första början, roligt att du inte tröttnat. Nu har vi kommit i mål (julafton) för den här gången och det blir kanske lugnare ett tag.

      • Profilbild för bloggarbjorn

        Ja, det bästa med helg-hetsen är väl om man kan hålla den på behagligt avstånd – nu ser vi fram mot ett nytt och förhoppningsvis inte alltför stökigt år!

  2. Profilbild för Eva

    Önskar dig en riktigt God Jul!

    • Profilbild för brittakarolina

      Tack Eva och tack för att du läser bloggen.

  3. Profilbild för Mats

    God Jul Britta!

    • Profilbild för brittakarolina

      Tack Mats och för att du hänger med!

  4. Profilbild för Molle

    God Jul 🤶

  5. Profilbild för brittakarolina

    Tack Molle, och tack för din närvaro !


Lämna en kommentar

Kategorier